Sayın Akademisyenlerimiz,

TÜBİTAK ARDEB 1001 Programı 2018 2. Dönem çağrıları açılmış olup, destek üst limiti (Burs dahil, Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ), ve Kurum hissesi hariç) yıllık bütçe sınırlaması olmaksızın 720.000 TL’ye çıkarılmıştır. Proje Başvuru Sistemi (PBS) Üzerinden Yapılacak Çevrimiçi Başvuru için son tarih 21/09/2018’dir. 1001 başvuru formu da güncellenmiş olup, yeni formlar Başvuru FormuBaşvuru Formu EK-1 KaynaklarBaşvuru Formu EK-2 Bütçe ve Gerekçesi linkinde yer almaktadır.

 

TÜBİTAK tarafından ARDEB Programlarına ilişkin yapısal değişikliğe gidilmiş, çağrı bütçeleri, tüm proje başvuru formları ve başvuru tarihleri güncellenmiştir.

Özellikle;

– 1001-Bilimsel ve Tek. Arş. Prog: Bütçe üst limiti 720.000 TL olup, başvurular gene yılda iki defa olmak üzere Eylül ve Mart aylarında kabul edilecektir. Yeni Başvuru FormuBaşvuru Formu EK-1 KaynaklarBaşvuru Formu EK-2 Bütçe ve Gerekçesi.

– 3001- Başlangıç Ar-Ge Prog:  7 Temmuz 2018 tarihi itibariyle kapatılmıştır.

  • Sayın Hocalarımız, proje başvurularınızı hazırlarken Ankara Üniversitesi TTO’dan destek almanızın, taslak projelerinizin ön değerlendirmesinin TTO uzmanları tarafından yapılmasının, başarı şansımızı artırabileceğimiz görüşündeyiz.

Bu kapsamda öncelikli olarak 21 Eylül tarihinde kapanacak 1001 Projelerine ilişkin; red ve iade edilen projelerin panel raporu ile birlikte en geç 27 Ağustos 2018 tarihine, yeni yapılacak başvurular içinde taslak proje başvuru formunuzu 7 Eylül 2018 tarihine kadar tarafımıza iletmenizi önemle bilgilerinize sunarız.

Kuruluş amacı siz hocalarımızın proje hazırlık süreçlerine destek olmak ve fon kaynaklarından maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlamak olan Teknoloji Transfer Ofisi – TTO ile daha yakın çalışmanızın, kısa dönemde olmasa bile, süreç içinde önemli kazanımlar sağlayacağı inancındayız.

Saygılarımızla,

Şebnem Doğan

 

Şebnem DOĞAN

A.Ü. TTO Yöneticisi

A.Ü. Teknokent Gn. Md. Yrd.

sebnem.dogan@ankarateknokent.com

info@ankaratto.com

05327688292