Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu, bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, Türk ve Amerika üniversite mezunları, araştırmacılar ve bilim adamları arasındaki eğitim ve kültürel değişim programlarını desteklemektedir. Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu 1949 yılında Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında imzalanan ikili bir anlaşma ile kurulmuştur ve bütçesi her iki hükumetlerinin katkılarıyla sağlanmaktadır. Komisyonumuz, Türkiye Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları arasındaki karşılıklı anlayış ve saygıyı, kültürel değişim yolu ile güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Komisyonumuzun burs programlarından biri olan Doktora Sonrası Araştırma Bursu, Amerika Birleşik Devletleri’nde doktora sonrası araştırma yapmak isteyen ve doktora derecesini son 5 yıl içerisinde almış, genç akademisyenlere yönelik bir burstur. Bursumuzun son başvuru tarihi 6 Kasım 2019’dur. ve bursun geçeli olacağı akademik yıl 2020-2021 akademik yılıdır. Burs programımıza başvurmayı düşünen akademisyenler, burs ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru formuna www.fulbright.org.tr  adresinden ulaşabilirler.

Komisyonumuzun burs programlarından biri olan Akademik Araştırma Bursu, Amerika Birleşik Devletleri’nde alanı ile ilgili araştırma yapmak isteyen ve doktora derecesini bursun son başvuru tarihinden ez az 5 yıl önce almış akademisyenlere yönelik bir burstur. Bursumuzun son başvuru tarihi 6 Kasım 2019’dur. ve bursun geçeli olacağı akademik yıl 2020-2021 akademik yılıdır. Burs programımıza başvurmayı düşünen akademisyenler, burs ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru formuna www.fulbright.org.tr  adresinden ulaşabilirler.

https://fulbright.org.tr/