Veteriner Fakültesi Kütüphanesi idari kadro 

Veteriner Fakültesi Kütüphanesi

 

Veteriner Fakültesi Kütüphanesi, Zootekni Anabilim Dalının bulunduğu binanın giriş katında  yer almaktadır. Kütüphanemiz 2010 yılından itibaren bakım-onarım yenileme çalışmaları sonucunda çağdaş görünümüne kavuşmuştur. Okuma salonu, kitap deposu, çalışma ofisleri ile kütüphane binası kullanıcıların rahat, temiz, ferah bir ortamda çalışabilmeleri için gerekli altyapıya bütünü ile sahiptir. 

Kütüphanemiz öğretim üyeleri, öğrenciler, fakülte personeli ve dışarıdan gelen araştırmacılara hizmet vermektedir. Kitaplar öğretim üyelerine bir ay süreye (10 kitap), öğrencilere 15 gün süreyle (5 kitap) olarak ödünç verilebilmektedir. Tezler, süreli yayınlar, danışma kaynakları ödünç verilmemektedir. Süreli yayınlarda kütüphane içinde fotokopi  hizmeti verilmektedir. 

Gerek süreli yayınlar bölümünde olsun, gerek kütüp­hane bölümünde olsun açık raf sistemi uygulanmaktadır. Danışma kitapları açık raf sistemi ile okuyucu salonunda bulunmaktadır. Buna ek olarak indeks, abstract  türünde olan süreli yayınlar da açık rafta tutulmaktadır. Kitap­lar okuyucu salonunda sınıflama numarasına göre sıralan­makta ve böylece aynı konudaki kitaplar bir arada kulla­nıma sunulmakta ve okuyucunun doğrudan ulaşımına olanak sağlamaktadır.

Kütüphanemizde 8 adet bilgisayar bulunmaktadır.4 adet bilgisayar kullanıcıya açık durumda veri girişlerinin taranmasında Kullanılmaktadır. 01 Ocak 2012 tarihi itibari ile 18201 kaydın veri girişi MİLAS kütüphane programı aracılığı ile internet ortamına aktarılmıştır. Süreli yayınları  tamamı yine internet ortamında yer almaktadır. Ankara Üniversitesi web sayfasından üniversitenin abone olduğu veri tabanlarına ulaşmak mümkündür. Veri girişlerimiz hem güncel hem de geriye dönük devam etmektedir.

 

 

Kütüphanemiz hafta içi 08.30-24.00  saatleri arasında kesintisiz hizmet vermektedir. 

 

 

 

 

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi
İrfan Baştuğ Cad. 06110, Ankara
Tel: (0312) 317 03 15 Fax: (0312) 316 44 72
E-posta: vetmed@veterinary.ankara.edu.tr
Tüm Hakları Saklıdır - Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi © - 2017